Шеќеринска смета дека „шарените“ треба да бидат на изборната листа

by fokus 17:38
17:38

Радмила Шекеринска, потпретседателка на СДСМ говори за причините зошто се согласиле за Пржинскиот договор 2, дали Груевски нема да биде лидер но и на изборна листа, дали и Заев ќе се повлече кога и Груевски. На дебатата во студио на НОВА поканети беа и преговарачите од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Артан Груби од ДУИ кои не одговорија на поканата.

Поврзани новости