Шекеринска: Членството во НАТО е успех, сега се виде кој манипулирал!

by fokus 13:39
13:39

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на денешната прес-конференција се заблагодари на сите пратеници кои гласале за донесување на Законот за Јавно обвинителство.

„Членството во НАТО е успех. Честитки за пратениците кои секој ден се залагаат за нашето членство во НАТО. Тоа е успех и причина за наша заедничка гордост. Нашиот збор го одржавме. Се покажа кој бил за избори а кој манипулирал. Ние нашиот збор го одржавме, Собранието е распуштено, сите закони беа донесен“, истакна Шекеринска.

- Advertising -

Поврзани новости