Се трага по исчезнато 16-годишно девојче

by Fokus

Четириесет и осумгодишен велешанец пријавил дека исчезнала неговата внука од сестра, на која и бил старател, информираа од МВР.

Според полицијата, синоќа во 01.45 часот во Полициската станица Велес, М.Т. (48) од Велес пријавил дека неговата 16-годишна внука од сестра, на која тој е старател, на 19.03.2018 година околу 10.00 часот од неговата семејна куќа и до моментот на пријавување не се вратила дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости