Реџепи: Мијалков требаше да биде испратен во Шутка

by Фокус 21:26
21:26

Неприфатливо е Сашо Мијалков да се појави пред обвинителството кога за него е распишана внатрешна и меѓународна потерница за апсење, смета пратеникот на Алтернатива Скендер Реџепи.

– Замислете Мијалков да помине низ целата полиција, да се бара низ целата земја и да му се даде слобода да се јави пред обвинителот пеш. Што е уште полошо, Обвинителството одлучи да го продолжи тој домашен притвор. Откако се појави требаше да биде испратен во затворот Шутка, а не во куќен притвор, бидејќи ризикот да избега од домашен притвор е многу поголем – рече Реџепи на Алсат.

- Advertisements -

Според него, пред да се изврши ветинг во судството мора да се направи ветинг во Владата.

Поврзани новости