СДСМ: Не постигнавме договор со БЕСА за некои прашања

by fokus 14:31
14:31

БЕСА нема да биде дел од новата влада, соопшти денеска СДСМ.

-Известуваме, во врска со преговорите со партијата БЕСА, дека покрај тоа што се согласивме дека ја споделуваме определбата за итни реформи за демократски и европски развој на Македонија, за одреден дел прашања не постигнавме договор, се вели во соопштението.

- Advertisements -

Од СДСМ додаваат дека остваат отворени врати за соработка околу поддршка на реформите што престојат во Република Македонија, како и за се друго од заеднички интерес за сите граѓани.

Поврзани новости