Ахмети стигна во СДСМ, се очекува и Села

by fokus 14:41
14:41

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, предмалку пристигна во седиштето на СДСМ на средба со мандатарот Зоран Заев.

На средбата треба да се разговара за предлозите на ДУИ за министри во идната влада, во која нема да влезе БЕСА.

- Advertisements -

Се очекува во седиштето на СДСМ да пристигне и Зијадин Села, а според она како се одвиваат работите, вечерва Заев ќе го достави предлогот за составот а новата влада до Собранието.

ФОТО: А1Он

Поврзани новости