СДСМ го осуди нападот врз Палевски: Времето на неказнивост заврши

by Фокус 22:28
22:28
СДСМ на чело со премиерот Зоран Заев соопшти дека остро го осудува физичкиот напад врз Љупчо Палевски од движењето Трета.
„Во модерно, демократско општество, недозволиво е какво било насилство врз кој било поединец. Очекуваме надлежните институции брзо да го расветлат случајот, да ги пронајдат сторителите и тие да бидат соодветно санкционирани. Времето на неказнивост на насилството одамна заврши, сега е време на одговорност и секој што сторил насилство ќе се соочи со законите и правдата“, стои во партиското соопштение.

Поврзани новости