Референдумот за името ќе биде кон крајот на септември

by fokus 20:25
20:25

Кон крајот на септември, почетокот на октовмри може да се одржи референдум за името, најави вечерва премиерот Зоран Заев.

Според него, тој термин е соодветен за да се завршат сите процеси до крајот на година.

- Advertisements -

– Во мај 2019 се избори во ЕУ. Во вакви околности не би оставил 2019-та да биде година на договор, истакна Заев. 

Поврзани новости