Реал Мадрид победи во „Ел класико“, Барса не го искористи играчот плус во финишот

by fokus 23:21
23:21

Реал Мадрид вечерва ја победи Барселона со 2:1 во дербито од 30. коло на Шпанското фудбалско првенство.

Карим Бензема го отвори резултатот во 13. минута. Тони Крос во 28. минута го удвои водството на домаќините. Во 60. минута каталонскиот клуб намали преку Оскар Мингуез.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Во 91. минута Реал Мадрид остана со играч помалку, до крајот двете екипи имаа по неколку шанси, но резултатот остана непроменет.

Реал со 66 бода се искачи на лидерското место на табелата во Ла Лига пред Атлетико Мадрид кој има ист број на бодови и натпревар помалку. Барселона е трета со 65 бода.

Поврзани новости