Пукотници во Арачиново, неофицијално има повредедени

by Фокус

Тројца се повредени во престрелка која се случила попладнево во скопското село Арачиново, известуваат македонските медиуми на албански јазик.

Сѐ уште нема официјална верзија на настанот, а некои од албанските портали дури шпекулирааа оти имало двајца мртви. Сепак, последните информации од колегите од албанските редакции се дека во престрелката имало само повредени кои се наоѓаат на лекување во скопските болници.

Неофицијално пукано е од возило во движење врз жена и врз две момчиња.

Поврзани новости