Приведен гостиварец што плаќал со фалсификувани евра

by Fokus 11:21
11:21

Гостиварската полиција привела лице за кое постои сомнение дека во повеќе наврати плаќал со банкноти од фалсификувани евра.

Според СВР Тетово, вчера околу 10 часот и 40 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.С.(54) од гостиварско Чегране. За него постојат основи на сомнение дека извршил кривично дело „фалсификување пари“ и во три наврати, во аптека и два маркети, пуштил во оптек фалсификувани банкноти од 50 евра.

- Advertising -

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што против А.С. ќе биде поднесена пријава.

Поврзани новости