Претепани новинари на протестот пред Собрание

by fokus

Двајца новинари на порталот А1он биле нападнати на протестот во Скопје организиран од иницијативата „За заедничка Македонија”.

И двајцата со возило на брза помош беа пренесени во Ургентен центар. Дел од демонстрантите ја искршиле и камерата на А1он по што избегале од местото.

А1он ќе поднесе пријава против организаторот и ќе бара надомест на штета за дивјачкото и примитивно однесување

 

Поврзани новости