Пак протест пред Влада

by fokus 18:42
18:42

Иницијативата „За заедничка Македонија” денеска повторно организира протестен марш во Скопје. Целта е да се направи притисок за отфрлање на платформата на Албанците.

Стотици граѓани веќе се собраа пред Владата, каде им се делат црвено-жолти шалови. Од тука со маршот ќе продолжат кон Собрание.

 

Поврзани новости