Повеќе од 560 починати од корона во Велика Британија во последното деноноќие

by fokus 16:40
16:40

Вкупно 563 лица починале во Велика Британија од новиот коронавирус во последните 24 часа, со што вкупниот број на смртни случаи во земјата сега изнесува 2.352.

Во земјата има вкупно 29.474 заразени луѓе.

- Advertisements -

Поврзани новости