Почна дуелот меѓу Заев и Мицкоски, водителот ги замоли да го задржат нивото

by fokus 20:06
20:06

Точно во 20 часот на МРТ започна дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Во своите воведни обраќања и Заев и Мицкоски го искажаа задоволството што по речиси 20 години македонските граѓани ќе имаа можност да видат соочување на ставовите на лидерите на власта и на опозицијата.

- Advertisements -

Водителот Стојан Трпчевски им ги кажа правилата на дебатата и ги замоли да биде задржано нивото.

Поврзани новости