Почина режисерот Златко Славенски

by fokus 16:36
16:36

Режисерот Златко Славенски почина денеска ненадејно во Скопје.

Славенски е роден во 1966 година во Скопје и професор по театарска режија на Факултетот за драмски уметности.

- Advertisements -

Режисер е на претставите „Соларис“, „Папокот на светот“, „Супернова“, „Бесови“. 

Поврзани новости