По 14 дена пронајдено 12-годишно момче

by fokus 16:11
16:11

По 14 дена, без да му се знае трага и глас, е пронајден 12-годишно момче, штитеник на „Ранка Милановиќ“.

-На 10.06.2018 година во 03,50 часот пролициски службеник на булевар “Јане Сандански” во Скопје пронашол 12 годишен штитеник на “Ранка Милановиќ” кој бил пријавен за исчезнат на 28 мај, информираат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости