Пирани искасале рибари во Дојранското Езеро?

by fokus 22:50
22:50

Повеќе рибари кои ловат во Дојранското Езеро велат дека биле каснати од непозната риба, за која се уверени дека е озлогласената пирана, опасна риба која живее во јужноамериканските реки, пишува утрешен Слободен печат.

Според изгледот и силината на забите, велат рибарите, најверојатно станува збор за пирана. Рибарите меѓу себе споделуваат фотографија од примерок кој наводно е уловен во Дојранското Езеро.

pirana1

Повеќе детали прочитајте во утрешниот број на „Слободен печат“.

Поврзани новости