Пијан полицаец застрела двајца свои колеги во Адис Абеба

by fokus

Најмалку три лица загинаа денеска во оружен напад во центарот на етиопискиот главен град Адис Абеба.

Според очевидци, меѓу загинатите е и едно лице во засега неидентификувана униформа. Тие тврдат дека патиштата во дистриктот Боле се блокирани.

Властите во Етиопија се уште не соопштиле никаква информација во врска со инцидентот.

Поврзани новости