Без вода неколку улици во Центар

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„На ден 04.10.2018 година поради уличен дефект од ф-80мм на крстосницата Димитар Пандилов/Караорман, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците Димитар Пандилов, Караорман, Ганчо Хаџипанзов, Капиштец и Питу Гули. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:10 часот до завршување“, соопштија од таму.

Поврзани новости