Паднала од автобус на ЈСП и завршила во болница

by Fokus

Вчера утро, во полиција е пријавено дека во Скопје на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ на автобуска постојка, Н.М.(20) се качила од задната врата во автобус на ЈСП Скопје, управуван од З.Н.(62) од Скопје, и откако автобусот се придвижил, паднала на коловозот.

Таа се здобила со тешки повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани новости