Осми декември е неработен ден

by fokus 19:10
19:10

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно Законот за празниците, 8 декември 2016 година (четврток), ‘„Св. Климент Охридски”, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита празникот на граѓаните на Република Македонија кои го чествуваат и го слават патронот „Св. Климент Охридски”.

- Advertisements -

Поврзани новости