Ограбена Шпaркасе банка кај Буњаковец

by Fokus

Филијала на Шпаркасе банка на булеварот „Партизански одреди“ е ограбена денес неофицијално дознава „Фокус“.

Според нашите информации, наоружени лица влегле во банката, ја ограбиле и избегале во непознат правец.

Се уште не се знае колку пари се украдени.

Од МВР наскоро ќе излезат со детални информации за случајот.

 

Поврзани новости