Од Кабинетот на Иванов најавија дека тој ќе го даде мандатот?

by fokus 17:49
17:49

Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов денеска соопшти дека по добиеното писмо од спикерот Талат Џафери, Иванов ќе постапи согласно Уставот на Република Македонија и воспоставената практика.

-Кабинетот на Претседателот потврдува дека е пристигнато писмо од Собранието на Република Македонија. Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе постапи согласно Уставот на Република Македонија и воспоставената практика“, наведуваат од неговиот кабинет како одоговор на прашањето од Радио Слободна Европа дали е пристигнато писмото.

 

Поврзани новости