(ВИДЕО) Уапсен човекот кој прв го нападна Заев, повторно ја носеше јакната со Мијалков

by fokus 18:28
18:28

Ова е моментот на апсење на човекот кој прв го нападна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на 27 април, за време на насилствата во Собранието, а го објави ТВ 21.

Ова лице на јавноста и беше познато и од порано, како човекот кој каде и да се појавеше, вклучително и на протестите на „За заедничка Македонија“, носеше јакна со ликот на Сашо Мијалков. Таа јакна ја носеше и за време на нападот во Собрание, а и денеска кога беше уапсен.

Поврзани новости