Новата влада ќе биде избрана во среда, Џафери ја закажа седницата

by Fokus 00:33
00:33

Откако предлогот за новиот владин кабинет стигна во Собранието, претседателот на Законодавниот дом, Талат Џафери експресно закажа седница во вторник. Во соопштението од кабинетот на Џафери се вели:

-Претседателот на Собранието, г. Талат Џафери, Предлогот за состав на Владата на Република Македонија и Програмата на Владата на Република Македонија веднаш ги достави до пратениците, а седницата за избор на Владата ја свика за вторник 30.05.2017 (вторник) година, во 11:00 часот, за избор на владата на Репулика Македoнија – се наведува во соопштението од Кабинетот на Џафери.

- Advertisements -

Поврзани новости