Нов земјотрес во Турција

by fokus

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала вечерва повторно го стресе централниот дел на Турција, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот бил во близина на градот Антакија, на длабочина од 19 километри.

Според ЕМСЦ, земјотресот бил почувствуван и во Сирија.

Поврзани новости