Нападнат и Берлин

by fokus 21:50
21:50

Најмалку еден човек загина, а неколку се повредени, откако камион попладнево влетал во божиќен пазар во Берлин, пишуваат германските медиуми.

Од полицијата инфомираат дека напаѓачот предизвика „тешки инциденти” но нема детали за мотивите на нападот.

- Advertisements -

Вечерва вооружен напад имаше во џамија во Цирих, а во пукотниците во Анкара убиен беше рускиот амбасадор Андреи Карлов.

 

Поврзани новости