Над 10.000 двојки се венчаа во Украина од почетокот на војната

by Fokus

Украинското Министерство за правда соопшти дека од почетокот на војната 10.683 двојки се венчаа во Украина се венчаа.

Од 24 февруари од почетокот на руската инвазија во Украина родени се 10.767 деца.

Војната во земјата продолжува, но животот не запира. Нашите работници продолжуваат да работат за вас дури и во воени услови!, се наведува во соопштението на украинското  Министерство за одбрана.

Поврзани новости