На Табановце се чека и до 45 минути

by fokus 12:36
12:36

На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а за излез од Македонија се чека од 30 до 45 минути, соопшти АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

- Advertisements -

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поврзани новости