На протестот за името се бара и слобода за осомничените во „крвавиот четврток“

by fokus

На денешниот протест во организација на движењето „Нашето име е наше право“, кој се оддржува на плоштадот „Македонија“ во Скопје, дел од демонстрантите носеа и пароли на кои пишува слобода.

Демонстрантите протестот го искористија и за да побараат слобода за дел од осомничените за насилниот упад во Собранието, што се случи на 27 април минатата година.

Фотографија: Томислав Георгиев

Поврзани новости