Заев и Мицкоски вечерва на заедничка средба во Влада

by fokus

Премиерот Зоран заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христиан Мицкоски, вечерва во 19 часот ќе имаат заедничка средба во Владата.

Се очекува двајцата лидери на најголемите партии во земјава да разговараат за спорот за името.

Поврзани новости