Во 13 часот на плоштадот „Македонија“, во Скопје, започна протест во организација на движењето „Нашето име е наше право“. Собирот е организиран за изразување на незадоволство од, како што пишува, политиките што ги загрозуваат националните интереси на македонскиот народ.

Фотографии: Томислав Георгиев

 

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.