На граничните премини Табановце и Богородица се чека и по 30 минути

by Fokus 09:38
09:38

На граничните премини Табановце и Богородица од македонска страна се чека од 15 до 30 минути поради зголемена фреквенција на возила.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

- Advertisements -

Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е зголемен, а сообраќајот се одвива по претежно суви коловози.

Поврзани новости