МВР објави видео од синоќешните акциски контроли на полицијата во угостителските објекти и агенциите за обезбедување

by Fokus 12:58
12:58

Министерството за внатрешни работи објави видео од синоќешната акција на полицијата во угостителските објекти, објектите за забава, агенциите за обезбедување.

Со полицијата на терен беа и пазарните инспектори, како и инспекторите од Управата за јавни приходи.

- Advertisements -

Поврзани новости