MTВ емитуваше филм за Ќосето

by fokus 12:59
12:59

За време на изборен молк, ден пред предвремените парламентарни избори, на програмата на јавниот сервис, вчера се најде документарец за контроверзниот Андон Лазов Јанев- Ќосето. Насловот на документарецот е „Каде со добро, каде со нож!“

Револуционерниот атентатор се најде на екраните по настапот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој во текот на изборната кампања, отворено му се закани на неговиот ривал Зоран Заев, дека него Ќосето би го решил на негов начин, со ликвидација.

- Advertisements -

Ќосето, револуционер кој прекарот го добил токму поради извршените атентати, има и голем споменик пред судот во Скопје.

Поврзани новости