Приведен гласач за фотографирање на гласачкото ливче

by fokus 12:46
12:46

МВР соопшти дека утрово во Ѓорче Петров во Скопј е приведен З.Д. во полициската станица во општината заради фотографирање на гласачкото ливче со мобилен телефон.

Ова се случило на гласачко место 2.556 во средното училиште „Кочо Рацин”, а гласањето било прекинато од 8.25 до 8.35 часот.

- Advertisements -

И во Валандово, на гласачко место 0281 (Кино Валандово) било забележано лицето З.П. како со мобилен телефон го фотографира гласачкото ливче. Откако му било укажано за недозволеното фотографирање, тој избегал.

Поврзани новости