Министерството за правда: За жал Груевски не е уапсен

by fokus 11:11
11:11

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, реагираат од ресорното министерство по информациите кои се појавија дека поранешниот премиер Никола Груевски е уапсен во Будимпешта.

„На јавноста ѝ е познато дека Министерството за правда веднаш по бегството на Никола Груевски – уште минатата година, испрати барање за негова екстрадиција и истото беше одбиено. Унгарското Министерство за правда, исто така нè информираше дека Јавниот обвинител одлучил да не иницира кривична постапка, ниту било какви други мерки против Никола Груевски“, соопштуваат од правда.

- Advertising -

Поврзани новости