Михајловски по Извршниот комитет: Немаше ништо спектакуларно како што очекуваше јавноста

by fokus

Предмалку заврши седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, по која изјава за ТВ 24 даде Тони Михајловски кој рече дека ставот за уставните измени останува ист.

-За уставните измени има став, пратеничката група е целосно на една страна. За сега нема пазарања, притисоците остануваат. Разговараме за предвремените избори, за можни понатамошни проекции. Немаше ништо спектакуларно како што очекуваше јавноста, рече Михајловски.

Поврзани новости