Јанчев: Од дома не треба никој да ме исклучи!

by fokus

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, пред пред почетокот на синоќешната седница на Извршниот комитет на партијата изјави дека најверојатно ќе се дискутира на тема избори, соработка.

Запрашан околу негово евентуално исклучувања од партијата, тој кажа дека тоа се шпекулации.

„Што би кажал јас народно, од дома не треба никој да ме исклучи“, рече Јанчев и не можеше да коментира дали пратеничката група е компактна во одлуката да не гласа за уставните измени.

Поврзани новости