Меџити: Со ВМРО-ДПМНЕ цело време преговаравме за Платформата

by fokus

Потпретседателот на ДУИ и градоначалник на Чаир, Изет Меџити во емисијата „Топ Тема“ на Телма, уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ преговарале цело време со ДУИ за Платформата и прифатиле скоро се што има во неа, а единствено не се договориле за Законот за заштита на сведоци и за продолжување на рокот на СЈО.

– А што правеа ВМРО-ДПМНЕ 20 дена со нас? Преговараа за Платформата и времето тоа ќе го покаже како точно. Преговараа и за униформите и за парите да бидат двојазични – рече Меџити.

Поврзани новости