Маж силувал куче на кеј, полицијата не реагирала

by fokus 11:24
11:24

Минатата недела среде бел ден било мачено и силувано куче на кејот покрај Вардар, , од страната лице на возраст од 25- 30 години, кое по монструозното изживување врз кучето влегло во едно од куќите во Керамидница, реагиораат од здружението „Анима Мунди“.

Оттаму појаснуваат дека на монструозниот чин сведоци биле повеќе граѓани, кои седеле на клупите од страната на населбата Аеродром, по што веднаш повикале полиција, оставиле свои податоци, но полицијата одбила да влезе во куќата во која се скрил силувачот на кучето.

- Advertisements -

Поврзани новости