(ФОТО) Го доеше бебето додека држеше говор во Собрание

by fokus 11:45
11:45

Исландската пратеничка Унур Бра Конрадсдотир додека држеше говор од собраниската говорница го доеше своето едномесечно бебе.

Пратеничката од десноориентираната Партија за независност за доењето кое беше пренесувано и на телевизија рече  најприродна работа на светот.

- Advertisements -

Таа додаде дека тоа воопшто не му пречело на бебето, напротив, ќе му пречело ако престанала да го дои додека зборувала.

Поврзани новости