Маск за дуелот со Путин: Гледам дека си тежок за преговарање

by fokus

Илон Маск денеска ја продолжи приказната за дуел со претседателот на Русија, Владимир Путин. Маск му одговори на директорот на руската вселенска агенција и му порача дека е тежок за преговарање.

-Гледам дека си тежок за преговарање. Океј, може да добиете 10 отсто повеќе од телевизиските права за преносот.

 

Поврзани новости