Манојловски до пратениците од власта: Ова е режим, Собранието го претворивте во акционерско друштво на Талат

by Fokus 16:05
16:05

Ова колеги што го правите не личи на ништо. Го претворивте Собранието во акционерско друштво, истакна на денешната собраниска седница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојловски.

– Ова е режим. Ова е страшно што се случува во Собранието. Можете сами да си носите одлуки и без нас. го претворивте Собранието во акционерско друштво на Талат – додаде Манојловски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости