Јункер негира дека бил пијан на самитот на НАТО: Барам да ме почитувате

by fokus 16:20
16:20

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер побара „почитување“ откако новинар го праша дали бил пијан кога се тетеравел и барал помош за време на минатонеделниот самит на НАТО.

– Изненаден сум од интересот кој одделни лица го имаат за тоа прашање, кое дури не е ни маргинално и барам почитување, изјави Јункер.

- Advertisements -

Претходно и ЕУ ги отфрли како „навредливи“ тврдењата дека Јункер бил пијан на Самитот.

Поврзани новости