Манијак напаѓал жени во Карпош, на една и се соблекол гол, друга ја испофаќал во влез

by fokus 13:50
13:50

Две жени пријавиле вчера во полициската станива во Карпош дека биле нападнати од непознат маж. Првата пријава била заведена вчера утринавата во 11.30 часот.

42-годишна жена, со иницијали О.К.Л. пријавила дека непознат  сторител излегол пред неа со спуштени панталони и се обидел и неа да ја соблече. О.К.Л. го истуркала од себе, по што сторителот побегнал во непознат правец. Настанот се случил на улицата „Волгоградска“.

- Advertisements -

Вториот таков случај бил пријавен во полициската станива во 13.40 часот. 24-годишната С.С. пријавила дека на истата улица во 13 часот, во влез од зграда, непознат сторител ја нападнал одзади и почнал да ја допира по градите и телото. Таа го турнала, по што тој избегал во непознат правец.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости