Мајстор за лифтови почина по пад во катната гаража „Солунски конгрес“

by fokus 12:27
12:27

Мајстор кој бил повикан да го одглави заглавениот лифт за автомобили во катната гаража „Солунски конгрес“ лоцирана крај Вардар, веднаш до дирекцијата на „Македонски пошти“ паднал од осми пат, по што во болница починал.

Од МВР велат дека вчера околу 17.30 часот заглавил лифтот за автомобили во гаражата. Мајсторот В.М. добил задача да го одглави лифтот кој се заглавил на осмиот кат од гаражата. Во еден момент тој се лизнал и паднал од големата висина на бетонски под.

- Advertisements -

Колегите веднаш се обиделе да му помогнат и повикале Итна помош, а тој бил во бесознание. По неколку часовна битка на лекарите да го спасат, мајсторот ноќеска починал на КАРИЛ.

Поврзани новости