Магла на Стража и Крушево, видливоста е до 50 метри

by Fokus 19:31
19:31

Намалена видливост поради појава на магла до 50 метри има на планинскиот превој Стража и до 30 метри во Крушево, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП „Македонија пат“.

Врнежи од снег со послаб интензитет се бележат на Попова Шапка, во Маврово, Дебар и на планинските превои Плетвар, Ѓавато и Пресека,

ЈП „Македонија пат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Поврзани новости