Леталото кое падна во Загреб имало 120 килограми експлозив

by Fokus

Бомбата во беспилотното летало, што минатиот четврток се урна во Загреб, е со тежина од 120 килограми и експлодирала под земја, објави Ха Те Ве, цитирајќи висок извор од Министерството за одбрана.

Леталото удрило во мека почва и експлозијата се случила под земјата, а ако тоа се случило на бетон, последиците ќе биле катастрофални.

Поврзани новости